April 12, 2013

Beautiful Creatures

 Název: Nádherné bytosti
Rok: 2013
Režie: Richard LaGravenese
Popis: Ethan je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: „V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…“ Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové. Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého „cizáka“ se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda, je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine. V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?
Můj názor: Ani nevím proč ale na tento film jsem se těšila docela dlouhou dobu, opravdu hodně jsem se na něj těšila. Dokonce jsem na to chtěla jít do kina ale když jsem se tam nedostala, tak jsem si to alespoň našla na internetu, celá nadšená jsem si to jednoho večera pustila a ona euforie, kterou jsem prožívala při pouštění tohoto filmu vymizela snad hned v prvních pěti minutách, kdy mi začalo docházet, že ten film zas takový trhák asi nebude. První polovinu jsem jaksi zvládala, další jsem taky s těží zvládala, ale ten konec, to byla opravdu třešnička na dortu! Né, vážně ne, jak někdo může do prčic natočit něco takového? Při sledování tohoto filmu jsem se tak neskutečně moc nudila, že to snad není ani možný. Je to nezáživný, děj je strašně moc popletený, zmatený a stejně nudný jako celý snímek. Já vážně nemám nic proti režisérovi a nebo tvůrcům ale chyba bude asi v knižní předloze (kterou jsem naštěstí nečetla), nebo já už opravdu nevím. Nebavilo mě to, děj byl divnej, no prostě a jednoduše, celé to stálo za starou belu a jediná pozitivní věc co z toho vzešla jsou mý ušetřený peníze za kino!

4 comments:

 1. Ja som rozmýšľala, že si pozriem film. Ale moc ma to neláka, no.

  ReplyDelete
 2. Tiež som sa na tento film tešila. Dokonca sme s kamarátkou naň išli do kina, no pred kinom sme si dali otočku a flákali sme sa po vonku. Neviem prečo :D Ale som rada, že som tak urobila, lebo viacej ľudí mi hovorilo, že to bolo nudné ...

  ReplyDelete
 3. No mě ani nezaujal ten popis samotné knížky a tak nějak jsem tušila, že z toho vzejde asi blbost... Myslím, že po tvé recenzi na ten film ušetřím čas a radši se podívám na jiné nové a lepší filmy ;)

  ReplyDelete
 4. Teď jsi mě dostala, protože se na ten film velice těším... uvidíme... určitě ale kouknu...

  ReplyDelete