June 23, 2013

Mé knižní série #1

Rozhodla jsem se zapojit do projektu/meme, který má na svědomí Roxanne. Jde o to vyfotit knižní série, které máte doma (nemusí být celé) a pak odpovědět na několik otázek, jež Roxanne připravila.

Na dnešek jsem si připravila knižní sérii, kterou jsem četla již před dávnou dobou ale myslím že vždy to bude taková moje srdcovka. Tou onou sérií jsou Letopisy Narnie od C. S. Lewise.


Jak ses o téhle sérii dozvěděla?
O Letopisech Narnie jsem se dozvěděla celkem zajímavě (dobře, možné né zas tak zajímavě ale bylo to náhodou). Mohlo mi být tak asi 10, když jsem na Vánoce dostala film Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň. Bohužel jsem byla nucena celé Vánoce strávit v postely s angínou. V té době jsem zase tak moc nečetla, tak jsem si řekla že si zkusím pustit ten film co jsem dostala od Ježíška. Hodně jsem to na začátku odsuzovala, bůh ví co to bude za hovadinu atd. ale po zhlédnutí jsem změnila názor a po prázdninách se ve škole svěřila kamarádkce jaký super film jsem viděla. Ona mi řekla že jej viděla také a že to není jen film ale také celá série knih, které čirou náhodou má doma. Okamžitě jsme se domluvili že mi pujčí první díl a já si jej přečtu. To se taky stalo a Letopisy Narnie se staly mou vášní, když jsem četla asi čtvrtou nebo pátou knihu, tak mi mamka koupila všech sedm knih v jedné obrovské skoro tisíc stránkové knize, kterou můžete vidět nahoře. No a tak jsem se také dostala ke čtení, protože před touto sérií jsem stěží něco četla, takže moc děkuji babičce, která mi dala onen film, mé dobré kamarádce za půjčení knih a také C.S. Lewisovi za úžasné dětství strávené v Narnii. 

 Kolik dílů jsi zatím stihla přečíst?
Všechny díly jsem přečtla několikrát.

Co na tuhle sérii říkáš?
Že je to jedna z nejlepších sérií co jsem četla. Že jsem s ní moc ráda trávila volné chvíle a nikdy na ní nedám dopustit. Je to série, díky které jsem objevila kouzlo knih a to je věc, která pro mě znamená opravdu hodně. 


Který díl z celé série máš nejraději?
Nejraději mám třetí díl, Princ Kaspian, kde jsem si opravdu hodně oblíbila Kaspiana.

Jaká je tvoje oblíbená postava, proč?
Jak jsem již řekla, tak jedna z mých oblíbených postav je pric Kaspian ale koho jsem zbožňovala celou dobu byl také Petr. Celkově jsem měla ráda všechny sourozence Pevensiovi ale Petr byl nejspíš můj favorit. Jo a také Reepicheep byl úžasný ;)


Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?
Tak všechny záporné postavy! Nejvíce mi asi vadila Královna v druhém díle a také Eustance ve črvtém díle, Plavba Jitřního Poutníka.

Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
Vzhledem k tomu, že knihy nejsou nejnovější, tak vyšlo již několik vydání jak v češtině tak i v angličtině. Musím uznat že české obálky se mi líbí (tyto verzea britské, které jsou podobné taky nejsou špatné, ale ty české mi přijdou přeci jen o něco hezčí.

Která obálka se ti líbí nejvíc?
Tak nejvíce se mi asi líbí obálka k mému oblíbenému třetímu dílu Princ Kaspian.

Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?
Wow, to není jen jedna scéna!! Dobře, dobře, ale zůstaneme pořád u Prince Kaspiana ano? Má oblíbená scéna, na kterou jen tak nezapomenu je hned na začátku třetího dílu, kdy se sourozenci Pert, Zuzana, Edmund a Lucinka vrátí zpět do Narnie a najdou svou starou pokladnici na hradě Cair Paravel, kde jako Králové a Královny žili než se vrátili zpět do válkou sužované Anglie. 

5 comments:

 1. Wow, tento projekt je úžasný!Už teď se nemůžu dočkat dalších sérií, které tady přidáš, (např.Twilight ságu nebo VA...:D)
  Narnii jsem osobně nikdy nečetla :-( ale film jsem viděla nespočetkrát a je dokonalý!! :-)

  ReplyDelete
 2. Četla jsem celou sérii.
  A nejraději mám určitě Plavbu Jitřního poutníka. Jak tam všechno objevovali a zkoumali bylo prostě úžasný!:))

  ReplyDelete
 3. Já jsem z Letopisů Narnie četla asi jen první dva díly? Vím, že určitě ten první, ale nejsem si jistá tím druhým... Je to už dávno, ale mám takový pocit, že mě to moc nechytlo. Docela jsi mě navnadila, možná si o prázdninách tu velkou verzi půjčím z knihovny :D Nicméně filmové verze mám moc ráda :) Nejvíc se mi líbí Princ Kaspian :)

  ReplyDelete
 4. K této sérii jsem se taky dostal hlavně přes film :D a pak jsem si půjčil první knihu v knihovně a pak jsem přečetl taky celou sérii :) a když už jsem u toho, tak taky můj nejoblíbenější díl je s Kaspianem :)

  ReplyDelete
 5. Já jsem přečetla asi první 4 díly, ale pak už mě to nebavilo, nevím, nějak mě ta série přestala bavit ani sama nevím, proč vlastně, přitom se mi ty první 4 díly vážně líbily... asi to u mě zkrátka nějak vyčichlo... ale každopádně je tohle tedy skutečně zajímavý projekt, co se Roxanne rozhodla udělat :)

  ReplyDelete