August 24, 2013

On My Wishlist #13

Toto meme pochází z dílny Book Chick City a jedná se o to, že každou sobotu sem dám jednu knihu, kterou si chci přečíst.
Název: Reboot
Autor: Amy Tintera
Anotace: Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connoll třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ(Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…

2 comments:

  1. Reset bych si taky chtěla přečíst :)

    ReplyDelete
  2. Wow! Tak to zní hoooodně dobře, určitě si tuhle knížku přečtu. Nejvíc mě potěšilo, že knížky u nás v ČR už vyšla (pod názvem Reset) a dokonce je i u nás v knihovně! Wáááá, asi omdlím :D Díky za skvělý tip :)

    ReplyDelete