October 07, 2013

VA 2: Frostbite - Richelle Mead

Název: Mrazivý polibek
Série: Vampire Academy
Díl: 2.
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 264
Četla jsem: v češtině
Anotace:  Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Můj názor:  Mrazivý polike je druhým dílem úspěšné série Vampýrská Akademie od Richelle Mead. 
V tomto dílé se stejně jako v díle prvním objevuje hlavní postava Rose, která je budoucí strážkyní princezny z rodu Dragomírů, Lissy. 
No a zde začínájí všechny problémy tohoto dílu. Lissa, jak všichni jistě víte, je jedinou členkou svého rodu, takže pokud by se s ní něco stalo, tak zde již není žádný jiný Dragomir, který by mohl vládnout. 
  
V porovnáním s prvním dílem je zde mnohem více akce a skoro celá kniha se odehrává mimo Akademii Sv. Vladimíra. Velká část příběhu je také zasazena do sportovního střediska v Idahu, kam celá akademie odjela na Vánoce. Ještě předtím než se tak ale stalo, tak na několik královských Morojů zaútočili Strigojové. Kvůli této události všude vládne zmatek a strach. Vedení akademie také posílí počet strážců. 
A to je také poprvé kdy se setkáváme s jednou z nejlepších a nejuznávanějších strážkyní vůbec, Janine Hathaway, matkou Rose. Janine se svou dcerou nemá zrovna dvakrát dobrý vztah a tak nějak také vypadá jejich "soužití" na akademii. 

Další z nových, důležitých postav, které se zde objeví poprvé je (klid dámy) Adrian Ivaškov. Je to namachrovaný královský Moroj, který zavání odérem z cigaret a alkoholu. I přes tento odér je Adrian jedna z mých naprotosto nejvíce nejoblíbenějších postav celé této série. Zamilovala jsem si jej snad okamžitě a myslím, že hned tak jej ráda nepřestanu mít!

Celkově se mi tato kniha líbila o něco víc než první díl, bylo zde více akce a napětí! Jsem moc zvědavá co přinese díl třetí!!

Hodnocení: 8 / 10

3 comments:

  1. Dvojka se mi taky líbila. U Masonovi smrti jsem dokonce i brečela! :D A Adriana prostě nejde nemilovat - je to úžasná postava ♥ :)

    ReplyDelete
  2. Souhlasím s tebou :) Tady bylo víc napětí a akce :)

    ReplyDelete
  3. To zase vypadá dobřee:3:)

    ReplyDelete