November 02, 2013

On my wishlist #23

Toto meme pochází z Book Chick City a každou sobotu uveřejním jednu knížku, kterou si chci přečíst.
Název: Hra o trůny
Autor: George R. R. Martin
Anotace:  Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!

5 comments:

 1. Uh, Game of Thrones :3 Seriál zbožňujem, no strašne rada by som si prečítala knihu. Monie, určite napíš, aká je, ak si ju prečítaš :)

  ReplyDelete
 2. Taky si chci tuhle knížku přečíst, chci si i pustit ten seriál až budu mít čas. :)

  ReplyDelete
 3. Vypadá to dobřee!:D:)

  ReplyDelete
 4. Milujem knihu, milujem seriál. Odporúčam. :)

  ReplyDelete
 5. Zrovna teď čtu. A rozhodně doporučuju :) Miluju ten seriál a miluju tu knihu, zatím jen první, ale jsem si jistá, že brzy už budu milovat i tu druhou :) Takže rozhodně jsem moc ráda, že tuhle knížku vidím na tvém Wishlistu :)

  ReplyDelete