December 16, 2013

Sapphire Blue - Kerstin Gier

Název: Modrá jako safír  (Originál: Saphirblau)
Série:  Drahokamy  (Originál: Liebe geht durch alle Zeiten)
Díl: 2.
Autor: Kerstin Gier
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 352
Četla jsem: v češtině
Anotace:  Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

Můj názor:  Začátek Modré jako safír plynule navazuje na Rudou jako rubín, vlastně to chvílemi ale nevypadá že Rudá jako rubín skončila. 
Opět musím pochválit přenádherné zpracování obálky! 


V tomto díle trilogie Drahokamy se hlavní hrdinka Gwendolyn začíná pomalu dostávat do role cestovatelky v čase. Gwen byla naprosto obyčejná středoškolačka s trošku zvláštní rodinou. Všichni byli přesvědčeni že onen časocestovací gen má Charlotte, otravná sestřenice Gwen. Ale nakonec to nabyla Charlotte ale Gwen do skočil čase. Postupně jsem se dozvídali že Gwendolyn patří do supertajné organizace cestovatelů v čase. Na světě je jen 12 cestovatelů v čase a to i napříč stoletími. Každý z nich představuje nějaký vzácný drahokam. Gwendolyn je Rubín. A Gideon, který s Gwen v čase cestuje je Diamant.

Mimo to, že Gwen se učí všem novým věcem, které na cestování v čase bude potřebovat tak se i postupně dozvídá nějaké nové informace o tom, čeho je vlastně součástí a co vše to pro ni znamená. 

Řekla bych že v knize je mnohem více akčních scén než v prvním díle. První díl byl spíše o tom že Gwen se pomalu začala začleňovat k lidem s časocestovacím genem. V Modré jako safír na Gideona a Gwendolyn čeká také několik akčních scén, se kterými se musí vypořádat. 
Jeden z důležitých momentů v knize je i soaré, kterého se Gwen a Gideon účastnili, konalo se v 18. století a zábava v 18. století se ani zdaleka nepodobala té dnešní. 


Neustále zde zmiňuji Gwen a Gideona ale jak to s nimi je doopravdy to neřeknu. Ti kdo mají rádi romantické scény, tak si zde příjdou na své. Není jich tam sice moc ale mezi hlavními hrdiny to pomalu ale jistě začíná jiskřit. 
Menší problém je v tom, že Gideon se každou chvíli chová naprosto jinak a člověk (respektivě Gwendolyn) nikdy neví co od něj má čekat. 

Abych nemluvila pouze od Gwen a Gideonovi, tak v knize se objevují také nějaké nové postavy. V první řadě je to Gideonův bratr Raphael, který žil ve Francii ale školu si šel dodělat do Londýna. Dále se také seznámíme s novým kamarádem Gwen, on to ani tak není člověk jako spíš duch chrliče jménem Xemerius, který Gwendolyn pomáhá a radí. Opravdu jsem si jej moc oblíbila. Vím že to není člověk ale i tak je to jedna z nejlepších postav v knize.

Obrovskou výhodou celé této série je to, že se velice dobře a rychle čte. Takže se ani nenaděje a vy jse již v půlce. 

Celkově bych tento díl zhodnotila jako lepší než díl první. Vše již začíná pomalu dávat smysl a já se začínám pořádně orientovat v časocestování, což není vůbec jednoduché. 

Hodnocení:  8 / 10

5 comments:

 1. Vždy keď je nejaká knižka alebo film o cestovaní v čase, tak ma napadne Doctor Who. To je asi jediné sci-fi s touto tematikou, ktoré ma baví. :)

  ReplyDelete
 2. Souhlasím s tebou:) Ve třetí knize bude už úplně všechno jasné:3 Jsem zvědavá na tvůj názor, až to skončí..:D:D:)

  ReplyDelete
 3. Ahoj, přečti si prosím tento článek na blogu: http://iheart-fanning.blog.cz/1312/vanocni-pauza

  Mě se líbil i první i druhý, a co nejdřív si chci přečíst ten 3., jen teď nemám čas. Ale jsem hodně zvědavá na konec! :)

  ReplyDelete
 4. Na mém blogu je důležitý článek. Byla bych moc ráda, kdybysis ho přečetla. Děkuju ;) :-*

  ReplyDelete
 5. Xemerius je proste najlepší ♥

  ReplyDelete