January 04, 2014

John Green

Jméno: John Michael Green
Pseudonym:
Datum narození: 24. srpna 1977
Místo narození: Indianapolis, Indiana

John Green se narodil v Indianapolis rodičům Mikeovi a Sydney Greenovým. Tři týdny po Johnově narození se přestěhovali do Orlanda na Floridě. John tam chodil do Indian Springs School a poté maturoval z Kenyon College ze zaměřeným na angličtinu. Po univerzitě žil několik let v Chicagu kde pracoval jako žurnalista pro Booklist. Během této doby také psal knihu Looking for Alaska.
V roce 2006 získal cenu Michael L. Pritz Award, za knihu Looking for Alaska a v roce 2008 cenu Edgar Award za knihu Paper Towns.
John také napsal velmi úspěšnou knihu The Fault in Our Stars, která je #1 New York Times Bestselling Book.
Spolu se svým bratrem Hankem vlastní YouTube kanál vlogbrothers, který má více jak milion odběratelů. s Hankem také každoročně pořádá VidCon, což je konference lidí, kteří vytvářejí videa na YouTube.
John Green má manželku Sarah, které často říká spolu s Hankem "the Yeti", protože Sarah tvrdí že Yeti existuje.  Spolu se Sarah má John dvě malé děti, syna Henryho a dceru Alice. Celá rodina žijí v Indianapolis ve státě Indiana.

*Doporučuji se podívat na nějaké videa vlogbrothers, protože jsou vážně dobré a John je nejen úžasný spisovatel ale také super člověk! Jo a Henry je sežrání. 

2 comments:

  1. Možná si od něj něco přečtu:)

    ReplyDelete
  2. Čítala som zatiaľ od neho len Na vine sú hviezdy, ale určite chcem aj jeho ďalšie knihy :D

    ReplyDelete